Смуга сталева — це вид металопрокату, який має суцільний профіль і поперечний прямокутний переріз. Матеріалом, з якого виготовляється сталева смуга, слугує сталь різних марок, залежно від марки сталі смуга сталева має певну класифікацію і стандарти. Найбільш часто використовуваною є смуга сталева гарячекатана за стандартом ГОСТ 103-76.

Смуга сталева це той вид заготовки зі сталі, який може використовуватися як самостійно, так і перероблятися на інші види металопрокату і сталеві металеві деталі. Її використовують для виробництва металоконструкцій, ріжучих інструментів (ножі, різці), а також ресор, гальмівних дисків, пружин. Сталева смуга застосовується в поєднанні з іншими металевими прокатами для декоративних споруд в архітектурі. Широко використовується сталева смуга у створенні решіток, парканів, огорож, воріт. У деяких випадках смуга сталева використовується і в ковальській справі, її використовують у будівельній сфері для створення металевих огорож: навіси, козирки, решітки, перила. У меблевій промисловості вона також знайшла своє застосування, як елемент декоративного оздоблення.

Используют полосу и в сфере электротехники в виде защиты от молний и заземляющих профилей. Единственное, что в таких случаях используется полоса оцинкованная, одним из свойством которой является повышенная устойчивость от коррозии.

Марки сталі, використовувані для виготовлення сталевого смугового металопрокату:

Ст10, ст20, ст35, ст45, ст40Х — вуглецеві конструкційні сталі;

Ст0, ст1, ст2, ст3 — рядові вуглецеві сталі;

Ст09Г2, ст09Г2С, ст09Г2Д, ст10хснд, ст30хгса — низьколеговані та леговані сталі;

Ст60Г, ст60С2, ст60С2А, ст60С2ХА, ст65, ст65Г, ст70, ст70Г — пружинно-ресорні сталі.

СМУГА